Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyi (TİKA) ilə görüş keçirilib
Cari ilin 25 oktyabr tarixində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin Dövlət-Sahibkar Tərəfdaşlığının (DÖST) İnkişafı Mərkəzinin direktoru Anar Salmanov və Mərkəzin DÖST layihələrinin inkişaf etdirilməsi və icrasına dəstək departamentinin müdiri Hamlet İsmayılov, Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) Bakı Proqram Koordinatoru Fatih Yılmaz və Bakı Proqram Koordinatorunun müavini Ahmet Çanga arasında işgüzar görüş keçirilib.
Tanışlıq görüşündə DÖST İnkişafı Mərkəzi və TİKA arasında ikitərəfli əməkdaşlığın qurulması imkanlarına, bu istiqamətdə müvafiq ortaq tədbirlərin və layihələrin həyata keçirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, tərəflərarası əlaqələrin inkişafı üçün böyük potensialın olduğu vurğulanıb.
DÖST İnkişafı Mərkəzinin direktoru Anar Salmanov Mərkəzin fəaliyyət istiqamətləri, dövlət-özəl tərəfdaşlığı sahəsində  mövcud dövlət dəstəyi mexanizmləri, planlaşdırılan DÖST layihələri və onların məlumat bazası, ölkəmizdə DÖST-ün institusional mühiti haqqında məlumat vermiş, həmçinin qeyd etmişdir ki, ölkəmizin 2020-ci ildə İkinci Qarabağ müharibəsində qələbəsi işğaldan azad edilmiş ərazilərə, o cümlədən DÖST formatında da iri sərmayələrin yatırılması üçün geniş imkanlar yaradıb.

A meeting was held with the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TİKA)
On October 25, 2022, a business meeting was held between the Director of the PPPDC, Anar Salmanov, the Head of the PPPDC's Department of Support for the Development and Implementation of PPP projects, Hamlet Ismayilov, the Baku Program Coordinator of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TİKA), Fatih Yilmaz and the Deputy Coordinator of the Baku Program, Ahmet Changa.
During the acquaintance meeting, views were exchanged on the possibilities of establishing bilateral cooperation between the PPPDC and TİKA, on the implementation of relevant joint activities and projects in this direction, and the presence of great potential for the development of bilateral relations was also emphasized.
The Director of the PPPDC, Anar Salmanov spoke about the activities of the Center, existing mechanisms of state support in the field of PPP, planned PPP projects and a database on them, the PPP institutional environment in our country, and also noted that the victory of our country in the Second Karabakh War in 2020 opened up wide opportunities for large investments in the territories liberated from occupation, including in the form of PPP.