DÖST İnkişafı Mərkəzinin nümayəndəsi Pakistanda keçirilmiş Mühəndislik və Səhiyyə Sərgisində iştirak etmişdir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin DÖST İnkişafı Mərkəzinin DÖST mühitinin təkmilləşdirilməsi və potensialın gücləndirilməsi departamentinin müdiri Anar Yusufzadə Pakistanın Ticarət Nazirliyi və Ticarətin İnkişafı İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə cari ilin 23-25 fevral tarixlərində Lahor şəhərində keçirilmiş və yerli iş adamları ilə Pakistan ixracatçıları arasında əlaqələrin yaradılması üçün bir platforma rolunu oynayan 2-ci Mühəndislik və Səhiyyə Sərgisinin açılış mərasimində iştirak etmişdir.
Səfər çərçivəsində Anar Yusufzadə Pakistanın Puncab vilayətinin DÖST təşkilatının İdarə Heyətinin sədri Amjad Ali Avan və DÖST təşkilatının baş direktoru Muhammad Daniş ilə görüşüb. Görüş zamanı Anar Yusufzadə Azərbaycanda iqtisadi sahədə əldə edilmiş uğurlar, aparılan islahatlar, ölkəmizdə DÖST mexanizminin tətbiqi üçün geniş imkanların mövcudluğu, həyata keçirilə biləcək perspektiv layihələr barədə qarşı tərəfə ətraflı məlumat vermişdir. Pakistanlı həmkarlarla DÖST sahəsində gələcək əməkdaşlıq imkanları və təcrübə mübadiləsi müzakirə olunmuş, birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Eyni zamanda ölkəmizdə, o cümlədən işğaldan azad olunmuş ərazilərdə dövlət-özəl tərəfdaşlığı formatında «ağıllı şəhər» və «ağıllı kənd» layihələrinin implementasiyası ilə bağlı investisiya fəaliyyəti üçün böyük potensialın olduğu qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılmışdır.

PPPDC was represented at the Engineering and Healthcare exhibition held in Pakistan
Anar Yusufzade, Head of the PPP environment improvement and capacity building department of the PPPDC (KOBİA), attended the opening ceremony of the 2nd Engineering and Health Exhibition held in Lahore on February 23-25, 2023, which played a role of a platform for establishing relationships between Azerbaijani businessmen and Pakistani exporters.
The exhibition was jointly organized by the Ministry of Commerce and Trade Development Department of Pakistan. During the visit, Anar Yusufzade met with Amjad Ali Awan, Chairman of the Board of the Punjab PPP Organization, and Muhammad Danish, General Director of the PPP Organization. A.Yusufzade informed in details about the development of the economy in Azerbaijan, the reforms carried out, the availability of wide opportunities for the implementation of the PPP mechanism and possible projects for implementation. Opportunities for further cooperation and exchange of experience, the implementation of joint initiatives as well were discussed with Pakistani colleagues.
It was also brought to the attention of the Pakistani counterparts that in Azerbaijan there is a great potential for investment activities related to the implementation of the "smart city" and "smart village" projects in the PPP format, including in the territories liberated from occupation.