DÖST İnkişafı Mərkəzinin əməkdaşlarına nüfuzlu beynəlxalq sertifikatlar təqdim olundu
Cari ilin 5-6 oktyabr tarixlərində Bişkekdə keçirilən «DÖST sahəsində Beynəlxalq Konfrans» çərçivəsində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Avropa İqtisadi Komissiyası (UNECE) tərəfindən dövlət sektorunun nümayəndələrinə «Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (DİM) üçün dövlət-özəl sektor tərəfdaşlığının qiymətləndirilməsi Metodologiyası» üzrə «Just-In-Time Training» formatında qapalı təlim sessiyası təşkil edilmişdir.
Qiymətləndirmə metodologiyası DİM-lər və dövlət-özəl tərəfdaşlığı üzrə infrastruktur layihələrinin qiymətləndirilməsi üçün unikal platforma olmaqla yanaşı, qlobal çağırışlara diqqət yetirməklə layihələrin «insanlar üçün dəyər» və «planet üçün dəyər» yaratmasını təmin edir. Ümumilikdə, sözügedən metodologiya davamlı inkişafın, o cümlədən dövlət-özəl tərəfdaşlığı layihələrində özünüqiymətləndirməni və infrastrukturun maliyyələşdirilməsini təmin etmək üçün mühüm alətlərdən biri kimi istifadə edilə bilər.
Təlim sessiyasında DÖST İnkişafı Mərkəzinin direktoru Anar Salmanov və Mərkəzin DÖST mühitinin təkmilləşdirilməsi və potensialın gücləndirilməsi departamentinin baş layihə koordinatoru Rəşid Salıfov iştirak etmişdirlər. Sessiyanın sonunda DÖST İnkişafı Mərkəzinin nümayəndələrinə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Avropa İqtisadi Komissiyası tərəfindən müvafiq sertifikatlar təqdim edilmişdir ki, bu sertifikatlar Azərbaycanda dövlət-özəl tərəfdaşlığı sahəsində əldə edilən ilk mötəbər beynəlxalq sertifikatlardır.

Representatives of the PPP Development Center were awarded international certificates
Within the framework of the "International PPP Conference" held in Bishkek on October 5-6, 2022 the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE) held a closed training session, organized in the «Just-In-Time Training» format on «Evaluation Methodology on PPP for Sustainable Development Goals (SDGs)» to representatives of the public sector.
In addition to being a unique platform for evaluating infrastructure projects on SDGs and public-private partnerships, the evaluation methodology ensures that projects create «Value for People» and «Value for the Planet» by focusing on global challenges. In general, the mentioned methodology can be used as one of the important tools to ensure sustainable development, including self-assessment and infrastructure financing in public-private partnership projects.
The Director of the PPP Development Center, Anar Salmanov and the senior project coordinator of the PPP Environment Improvement and Capacity Building Department, Rashid Salifov participated in the training session. At the end of the session, the representatives of the PPP Development Center were presented with relevant certificates by the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE), which are the first international certificates obtained in the field of public-private partnership in Azerbaijan.